Munkatársi portál

Image

Konferenciafelhívás - Planet HOPE

A Pannon Egyetem Humántudományi Kar Társadalomtudományi Kutatócsoportja az MTA Veszprémi Területi Bizottságával együttműködésben az RRF-2.3.1-21-2022-00014 azonosító számú „Éghajlatváltozás Multidiszciplináris Nemzeti Laboratórium pályázat” támogatásával, „A klímaváltozás társadalmi vonatkozásainak kutatása” alprojekt keretében konferenciát szervez „Planet HOPE” címmel.

PlanetHOPEkonferencia poszter v2
A klímaválság olyan, mint egy gyorsan terjedő tűz, melyet egyetlen ember képtelen eloltani; csak együtt, közös szívvel és elmével teremthetünk esélyt következményeinek mérséklésére Ha mindannyian figyelünk egymásra, és egymás gondolataiból merítünk erőt, akkor talán megőrizhetjük a világot azoknak, akik még csak álmodják a holnapot. A klímaválság elől egyedül a közös cselekvésben találhatunk menedéket. A közös felelősség vállalása a legnagyobb esély, amit Földünknek és rajta civilizációnknak adhatunk. A mi tetteink lehetnek a változás magjai.

Itt a cselekvés ideje.

A rendezvény célja, hogy a tudományos, társadalmi, pszichológiai, filozófiai, vallási és közösségi megközelítések segítségével átfogó megoldásokat keressünk a klíma- és ökológiai válság kihívásaira. A konferenciasorozat újabb állomása ez alkalommal a cselekvésre és konkrét lépésekre helyezi a hangsúlyt, innovatív és a valóságban is működő hatékony megoldások keresésére sarkallva az érintetteket. A Planet HOPE konferencia fórumot biztosít a különböző tudományterületek szakemberei számára, hogy együtt dolgozzanak ki cselekvési terveket, megosszák egymással tapasztalataikat és közösen új perspektívákat találjanak a fenntarthatóság kínzó és sürgető kérdéseire. A konferencia a multidiszciplináris párbeszéd és a közösségi együttműködés terepe a valóságban működő fenntarthatósági megoldások megtalálásában.

Azon előadók jelentkezését várjuk, akik a klímaváltozással és tágabb értelemben a globális fenntarthatósággal kapcsolatos
- közvetlen társadalmi válaszokat akár elméleti úton, akár empirikusan vizsgálják;
- politikai, filozófiai, vallási, gazdasági, pénzügyi összefüggéseket tárnak fel;
- megjelenő kommunikációs, média stratégiákat, propaganda jelenségeket foglalják össze;
- konkrét művészeti (film, irodalom, digitális művészet stb.) alkotásokat és különböző médiareprezentációkat elemeznek;
- történeti megoldásokat, válaszokat, szabályozási kísérleteket szemléznek;
- szorongás, megértés, elfogadás pszichológiai vetületét tárgyalják;
- a köz- és felsőoktatásban használt módszereket, hazai és nemzetközi szemléletformáló jó gyakorlatokat, foglalkozás-, óra- és kurzustervezeteket ismertetnek;
- általános, mindennapi társadalmi ismeretet és hatásmechanizmusokat elemeznek.

A konferencián 20 perces előadások, illetve poszterszekció keretében nyílik lehetőség a kutatási eredmények bemutatására. Az előadások anyagából lektorált és ISBN számmal rendelkező szakmai kiadvány megjelentetését tervezzük.

A konferencia időpontja:
2024. november 28-29.
(csütörtök-péntek)
A konferencia fővédnöke:
Gelencsér András, akadémikus
HUN-REN-PE Levegőkémiai Kutatócsoport
ÉMNL projektvezető
Veszprémi Akadémiai Bizottság elnöke
A konferencia helyszíne:
FOTON Audivizuális Centrum és a Magyar Tudományos Akadémia Veszprémi Területi Bizottság (VEAB) székháza
Cím: FOTON - Veszprém, Vár u. 17, 8200 (Google térkép)
VEAB - Veszprém, Vár u. 37, 8200 (Google térkép)
A jelentkezés határideje: 2024. október 27.
A kitöltött jelentkezési lapot elektronikus levél mellékleteként a következő címre küldjék: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Részletek és a jelentkezési lap >>>>